20. ledna 2017 Svátek má Ilona

Mostecko - Stovky budoucích prvňáčků mají za sebou letošní dvoudenní zápis do prvních tříd základních škol. Mostecké školy přivítaly v pondělí a úterý budoucí prvňáčky s pohádkovým překvapením. K zápisu tak děti doprovázel například Ferda mravenec, námořníci nebo pejsek s kočičkou.

A právě 7. Základní školu v ulici Jakuba Arbesa navštívila redakce e-mostecko.cz. Tam celým zápisem děti provázel pejsek s kočičkou a pomáhala také interaktivní tabule.

Mostecké základní školy tímto připravily pro budoucí prvňáčky pohádkové překvapení. V základních školách v ulicích Vítězslava Nezvala (8. ZŠ), Zdeňka Štěpánka (10. ZŠ) a Rozmarýnová (14. ZŠ) na děti čekala stanoviště s úkoly, jimiž je provedl Ferda mravenec, námořníci a starší děti oblečené v karnevalových maskách.

Například v základní škole ve Svážné ulici (1. ZŠ) se zápisy nesly v duchu zoologické zahrady a děti se tak mohly těšit na různá zvířátka, v ulici Jakuba Arbesa (7. ZŠ) na ně budou čekal pejsek s kočičkou a v Okružní ulici (18. ZŠ) berušky.

Základní škola v ulici Václava Talicha (4. ZŠ) využila svého loga, kterým je sluníčko, a děti tak přivítaly sluníčkové víly, v ulici U Stadionu (3. ZŠ) si budoucí školáci mohli vyzkoušet speciální interaktivní tabuli.

Na zbývajících školách se zápisy nesly v tradičním duchu. „Snažili jsme se především o to, aby byl zápis pro děti co nejméně stresující a trval ve všech případech přibližně patnáct minut. Pro děti, jejichž rodiče si přejí, aby dále rozvíjely své hudební nebo výtvarné nadání, jsme připravili navíc speciální pohovor s hudebníkem a učitelem výtvarné výchovy," uvedl pro Mostecké listy například ředitel základní školy v ulici Obránců míru (11. ZŠ) Svatopluk Matějka.

VIDEOREPORTÁŽ ZE ZÁPISU DO PRVNÍCH TŘÍD:

http://www.youtube.com/watch?v=26HBx7ZY5Zc&feature=youtu.be

 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.