23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Mostecko - Tříkrálová sbírka vynesla v Mostě téměř šedesát tisíc korun, dalších sedmdesát tisíc pak přidali obyvatelé z Litvínova, Meziboří, Horního Jiřetína ale i Oseka a Duchcova. Tříkrálovou sbérku totiž pořádala oblastn charita pro Mostecko a Teplicko. Oficiální rozpečetění pokladniček pak proběhlo na mosteckém magistrátu.

Dobrovolníci Tříkrálové sbírky vybrali v Mostě celkem 58 179 korun. Dalších 73 163 korun pak přidali obyvatelé Litvínova, Oseku, Duchcova, Meziboří a Horního Jiřetína. Vybranou částku organizátoři rozdělí mezi Pečovatelskou službu Most (zakoupení kompenzačních pomůcek), speciální základní školu v Litvínově (podpora dětí ze sociálně slabých rodin) a Centrum Rodina v tísni v Oseku (doplnění hřiště pro děti).

Ropečetění pokladniček proběhlo v budově magistrátu

„V samotném Mostě se zapojilo čtyřicet dospělých dobrovolníků. Každý z nich obcházel s jednou zapečetěnou pokladničkou. V mnoha případech jej doprovázely i děti, kterých bylo zhruba třicet. Po skončení sbírky jsme společně s pracovníky finančního odboru mosteckého magistrátu pokladničky rozpečetili a spočítali vybrané peníze. S výtěžkem sbírky jsem spokojený, je vidět, že lidé jsou ochotni přispět na dobrou věc,“ zhodnotil sbírku její hlavní organizátor Roman Koutný z oblastní charity.

VIDEOREPORTÁŽ Z TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY V MOSTĚ:

http://www.youtube.com/watch?v=5OBJgEuC0mM&feature=youtu.be

 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.