22. ledna 2017 Svátek má Slavomír

Hora svaté Kateřiny - Na více než pět hodin dnes časně ráno zaměstnal desítky hasičů požár domu v obci Hora Svaté Kateřiny na Mostecku. Hořet začalo po půl čtvrté ranní a na místo se sjelo hned několik profesionálních i dobrovolných jednotek z Mostecka. V době požáru naštěstí nebyl majitel doma.

Přivolaní hasiči z domu museli vynést několik propan-butanových láhví a svářečskou plynovou soupravu. Láhve hasiči ochlazovali v potoce, který protéká kolem domu. Práci jim komplikoval silný mráz. Velitel zásahu mosteckých profesionálních hasičů Petr Pospěch řekl, že při příjezdu byla větší část střechy a půdních prostor zasažena ohněm. Plameny šlehaly několik metrů vysoko a zásah pak hasičům komplikovaly padající stropy v domě.

Hasiči proto požár hasili pomocí nastavovacích žebříků. "Majitel domu přišel na místo požáru a řekl nám, že by se v domě nikdo neměl nacházet. Předběžný průzkum nepotvrdil, že by v objektu byl někdo další," uvedl velitel zásahu. 

Vedle profesionálních hasičů z Mostu na místě zasahovali také dobrovolní hasiči z Hory Svaté Kateřiny, Brandova a podniková jednotka hasičů. Samotný zásah trval více než pět hodin. Po uhašení plamenů pak hasiči museli rozebrat ohořelou konstrukci střechy a vynášet z přízemí věci.

Přesnou příčinu vzniku požáru musí určit další vyšetřování hasičského a policejního vyšetřovatele stejně jako způsobenou škodu, kterou požár napáchal. Hasiči zůstávají na místě a odhadují, že zásah potrvá do odpoledních hodin.

VIDEOREPORTÁŽ Z POŽÁRU DOMU:

http://www.youtube.com/watch?v=XtuRiMHBb0s&feature=youtu.be

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.