Most - Kriminalisté navrhli obžalovat dvě osoby v souvislosti s tragickým požárem v mostecké restauraci U Kojota, který v lednu minulého roku nepřežilo sedm lidí. Návrh směřuje proti jednatelce provozní společnosti a provozovateli, kteří nyní čelí obvinění z obecného ohrožení z nedbalosti. V případě odsouzení jim hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.
Podle policejních závěrů samotný požár odstartovala nešťastná náhoda, kdy jeden z hostů neúmyslně převrhl plynové topidlo. O podání obžaloby k soudu nyní definitivně rozhodne krajský státní zástupce.
„Ústečtí krajští kriminalisté uzavřeli klíčovou a zároveň poslední fázi vyšetřování tragického požáru restaurace v Mostě, při němž vyhaslo několik životů. Policejní vyšetřovatel v těchto dnech zaslal krajskému státnímu zástupci návrh na podání obžaloby vůči jednatelce a jí zmocněné odpovědné osobě ze společnosti, která restauraci provozovala. Obě osoby byly obviněny ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. V případě soudem uznané viny hrozí obviněným trest odnětí svobody až do výše 10 let,“ uvedl policejní mluvčí Kamil Marek.
Tragická událost, při níž šest lidí zemřelo přímo na místě a sedmá oběť podlehla těžkým popáleninám po převozu do fakultní nemocnice v Praze, vyvolala vlnu mimořádných prověrek nočních podniků po celé České republice. Výsledky kontrol byly podle hasičů alarmující – jen v Ústeckém kraji rozdali inspektoři za zablokované únikové cesty či chybějící značení nouzových východů pokuty přesahující milion korun.
Město Most ze speciální sbírky rozdělilo finanční pomoc ve výši dvou milionů korun mezi 26 pozůstalých a zraněných.




