24. ledna 2017 Svátek má Milena

Most - Škodu přesahující 420 tisíc korun napáchal 32letý recidivista z Mostu, kterého policisté obvinili z krádeže, poškozování cizí věci a porušování domovní svobody. Zloděje lákaly barevné kovy a kradl ve čtyřech případech. Loni úřadoval ve Velebudicích, kde vnikl do rozvodny jedné firmy, ve které proboural zeď a odnesl z ní propojovací kabely k elektrárně a kabely ze střechy. Firmě nechal škodu za 70 tisíc korun.

Podle mostecké policejní mluvčí Ludmily Světlákové muž začátkem ledna vnikl na střechu stejného objektu, kde odcizil 171 kilovou hliníkovou konstrukci fotovoltaických panelů, kterou poté odnesl do sběru.

"Při krádeži poškodil 12 solárních panelů a firmě způsobil škodu za 192 tisíc korun. Ve dvou případech kradl v rodinném domě v obci Vtelno na Mostecku. V noční době přelezl dvoumetrový plot, vnikl na soukromý pozemek a odcizil měděné okapy včetně kolen a háků z mědi. Lup neodnesl. Utekl, když ho vyrušil náhodný svědek," uvedla mluvčí Světláková. 

Do stejného domu se vrátil jindy a s sebou vzal střešní části z kovu za sedm tisíc korun. Kradl i přesto, že byl ve vězení za krádež.  Obviněný napáchal celkovou škodu za 420 tisíc korun. Muži hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Okresní soud ho poslal minulý týden do vazby.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.