4. prosince 2016 Svátek má Barbora

Most - Dvaasedmdesátiletou ženu postřelili u mosteckého bloku 12 dva mladíci ze vzduchovky. Trefili se jí do tváře, skončila v nemocnici. Chuligány, z nichž jeden ještě ani nemá občanku, krátce po činu vypátrali policisté mostecké hlídkové služby. Kdyby děti střelily ženu do oka, pravděpodobně by částečně přišla o zrak.

Když strážníci dorazili na místo události, kam je vyslal dozorčí útvaru městské policie, poskytli 72leté ženě první pomoc. Měla viditelné zranění po zásahu diabolkou. Byla převezena do nemocnice, kde se musela podrobit dokonce operaci. 

Mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková k případu uvedla, že krátce po incidentu policisté mostecké hlídkové služby na místě střelby zjistili z jakého směru se střílelo. A posléze se policistům podařilo vypátrat i z jakého okna. "Chlapci následně po střelbě zpozorovali, že ženu asi zasáhli. Viděli, jak si seniorka sahá na krk. A protože se báli, z bytu raději utekli. Když se vraceli zpátky k domovu, čekala na ně už hlídka Policie ČR. Policisté šetřením zjistili, že vzduchovka patří otci jednoho z nich a hoši si ji vzali ze skříně. Mladší, který měl ženu postřelit, je nezletilý, druhému mladíkovi ještě nebylo osmnáct let," uvedla Světláková. Policie v Mostě případ šetří pro podezření z pokusu ublížení na zdraví.

"Na základě získaných poznatků a výpovědi svědků o pravděpodobném pachateli, provedli strážníci místní šetření. Dva mladíci ve věku 17 a 12 let z bytu stihli před příslušníky utéci. Avšak marně. Byli chyceni u přilehlé restaurace, kde se k činu doznali," uvedla k případu ve středu ráno mostecká mluvčí městské policie Ilona Kozlová.

Mostecká policie v souvislosti s tímto případem apeluje na rodiče, aby se více zajímali o to, co jejich děti dělají v době prázdnin, čím se zabývají a jak tráví svůj volný čas.

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.