Most- Za poslední tři roky město inestovalo do oprav chodníků a městských silnic celkem 115 313 765,11 korun. Právě takovou částku investoval Most v letech 2011-13 do oprav chodníků a dalších komunikací v různých částech města. Zhruba polovinu oprav, konkrétně za 57 471 689,51 korun, řídil přímo odbor investic a komunálního hospodářství magistrátu, zbývajících 57 842 076 korun investovalo město prostřednictvím technických služeb. Informují o tom dnes na svých stránkách Mostecké listy. 

Opravené chodníky v ulici Josefa Skupy

„Opravy chodníků a silnic patří vedle výstavby nových parkovišť a udržování bezpečnosti a pořádku ve městě mezi naše nejvýznamnější priority. Vzhledem k finanční situaci a množství chodníkových ploch sice není v našich silách opravit vše během jednoho roku, přesto jsem rád, že investice do těchto oprav rostou. Zatímco v letech 2011 a 2012 jsme na tyto účely vyčlenili zhruba 34 milionů, v loňském roce již tato částka přesáhla 46 milionů a s významnými investicemi v této oblasti počítáme i v letošním roce,“ uvedl primátor Vlastimil Vozka.

Do nového kabátu se během tří let oblékly chodníky i silnice v několika desítkách ulic. V roce 2011 byly finančně nejnáročnější opravy chodníků v Jugoslávské ulici, mezi ulicemi Hutnická a Obránců míru, v Divadelní a Albrechtické ulici a v ulicích Vladislava Vančury a Pod Lajsníkem. O rok později se mohli po nových chodnících projít například obyvatelé ulice SNP, Jana Kubelíka, Bělehradské, Topolové a Lidické, v loňském roce pak byly chodníkové plochy opraveny mimo jiné v ulicích Josefa Skupy, Jana Kubelíka, Moskevské, Maxima Gorkého a B. Němcové. Rekordních téměř 15 milionů pak v roce 2013 stála oprava celé Žatecké ulice. (dun)

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.