24. ledna 2017 Svátek má Milena

Most - Skupina šesti školáků z nichž dvě byly dívky, v opilosti napadla patnáctiletého chlapce. I on byl v podnapilém stavu. Policistům totiž nadýchal přes 1,16 promile alkoholu v dechu. Na incident upozornila mostecké strážníky všímavá kolemjdoucí žena, která na tísňovou inku 156 upozornila strážníky na skupinku školáků, která napadá jednoho chlapce vulici Svatopluka Čecha.

Hlídka městské policie byla operátorem městského kamerového systému, jenž incident kamerovým bodem zaznamenal, naváděna k místu, kde se skupina nacházela.

"V momentě příjezdu hlídek příslušníků se mládež dala na útěk, což se jí nepodařilo. Šestičlenná skupinka dětí byla hlídkami městské a státní policie zadržena a podrobena kontrole. Dvě dívky a čtyři chlapci ve věku zhruba 15 let vypověděli, že měli konflikt s vrstevníkem, který z místa odešel," řekla mluvčí mosteckých strážníků Ilona Kozlová. 

Během šetření v přilehlém okolí hlídka městské policie zajistila zmláceného mladíka, a protože měl viditelné podlitiny v obličeji, byl v asistenci strážníků převezen sanitkou do nemocnice, kde byl hospitalizován.

"Mladík se k příslušníkům choval arogantně a vykazoval známky požití alkoholu. Provedenou dechovou zkouškou se u něj přítomnost alkoholu v dechu potvrdila. Nadýchal 1,16 promile. Přítomnost alkoholu se potvrdila i u zbylých vrstevníků, vyjma jednoho případu," dodala Kozlová. 

Školou povinná mládež byla předána zákonným zástupcům, událost předána státní policii a prodejce večerky se na příslušném oddělení magistrátu bude zpovídat za to, že nezletilým prodal alkoholický nápoj.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.