24. ledna 2017 Svátek má Milena

.Most - Štáb České televize pod vedením sportovního režiséra Karla Jonáka dnes po celý den natáčí na mosteckém polygonu další z dílů televizního seriálu Besipky, který je zaměřen na motoristy a na bezpečnost na silnicích. Tentokrát je TV díl zaměřen na brzdnou dráhu a vzdálenost jakou automobil ujede při brždění v jednotlivých stupních rychlostí.

Krajský koordinátor BESIPu Jan Pechout uvedl, že tento díl má za cíl přesvědčit řidiče , že z dvojnásobné rychlosti nemá dvojnásobnou brzdnou dráhu ale že všechno jde kvadraticky.

"To znamená, že ve sklutečnosti z dvojnásobné rychlosti je čtyřnásobná brzdná dráha, z trojnásobné rychlosti je devítinásobná brzdná dráha. Hodně lidí tomu nevěří, tak doufáme, že tady na polygonu jim to dokážeme, že ta fyzika funguje, a že na běžné silnici a v běžném provozu to nejde ošálit," podotkl Jan Pechout z Besipu.

Za volant zkušebního vozu pro účely štábu usedl zkušený instruktor Centra bezpečné jízdy mosteckého polygonu Jakub Michalovič.

Dvouminutový pořád Besipky - rady řidičům vysílá Česká televize na svém prvním programu pravidelně každý pátek v 17.05 hodin. 

VIDEOREPORTÁŽ Z NATÁČENÍ BESIPEK NA POLYGONU:

http://www.youtube.com/watch?v=7GssLB45Dm8&feature=youtu.be

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.