24. ledna 2017 Svátek má Milena

Most - Mostecká policie vyšetřuje případ kyberstalkingu, ze kterého vyšetřovatel obvinil 54letou ženu z Mostu a to pro přečin nebezpečného vyhrožování. Mostečanka měla již v loňském roce navázat známost přes internetovou seznamku s mužem z Plzeňska. Vydávala se za jinou smyšlenou ženu, ubrala si 20 let a zveřejnila cizí fotku nějaké ženy. S mužem si volala a několikrát se měli i sejít, žena však vždy schůzku na poslední chvíli zrušila.

Podle mostecké policejní mluvčí Ludmila Světlákové si vymyslela i lukrativní zaměstnání. "Na muži vylákala 25 tisíc korun na úhradu telefonních hovorů, prý mu volá ze zahraničí, kde pracuje. Muž jí opravdu peníze poslal. Když však začala žádat další sumu, pojal podezření. Žena ale přitvrdila. Z různých telefonních čísel i prostřednictvím e-mailové pošty muže vytrvale kontaktovala," uvedla mluvčí Světláková. 

Žena se tak vydávala se za různé osoby, začala mu zasílat zprávy s výhružným a hanlivým obsahem. "Vulgárně ho urážela a zesměšňovala, prozváněla ho, psala mu SMS zprávy v nočních hodinách, rušila mu spánek, vyrušovala ho v pracovní domě a obtěžovala ho v obvyklém životě. Vzbudila v něm důvodné obavy," podotkla Světláková. Policie Mostečanku odhalila a stíhá ji na svobodě.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.