19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Most - V Mostě skončil mezinárodní hokejový turnaj Easter Cup 2013. Základní skupinu vyhráli HC Draci Bílina a postoupili do čtvrtfinále. Zde se jim do cesty k bojím o medaile postavil celek HC Most. Draci svého soupeře porazili 6:0. Ale...

Po utkání se bohužel pro Draky začali dít věci. Po protestech HC Most, kteří upozornili na neoprávněný start staršího hráče v dresu HC Draci Bílina, byl výsledek zápasu kontumován a z postupu do semifinále se radoval Most.

Více prozradí rozhovor s prezidentem HC Draci Bílina René Štěpánkem.

Můžete prozradit proč byl čtvrtfinálový zápas s Mostem kontumačně změněn a Draci i když sportovně vyhráli 6:0 do semifinále nepostoupili?
Utkání bylo kontumačně změněno z důvodu, že do utkání nastoupil v našem dresu jeden hráč starší o tři měsíce, než povolují regule turnaje.

Proč ten hráč do utkání nastoupil?
Náš oddíl hrál současně s Easter Cupem i turnaj v Roudnici nad Labem. Proto jsme už předem signalizovali, že nemůžeme naplnit soupisku pro Easter Cup a náš tým bude doplněný. O všem věděl manažer turnaje i náš manažer mládeže. Všem nám bylo přislíbeno, že se nic neděje.  Bohužel opak se ukázal pravdou...

Po kontumační úpravě čtvrtfinále s Mostem Vás čekal zápas ve skupině o 5. - 8. místo. A bohužel znovu se situace opakovala.
Ano, bohužel. Zápas s Plzní, který jsme na ledě v Mostě vyhráli 6:2, také skončil kontumací. Zde musím prozradit, že i přesto, že jsem byl ve spojení s manažerem celého mezinárodního turnaje a vznikla zcela jasná dohoda o tom, že zápas můžeme v tomto složení odehrát, tak se bohužel znovu stalo, že došlo ke kontumaci střetnutí. Bylo zde zcela jasné nedodržení slova ze strany pořadatele.

K poslednímu utkání na turnaji mužstvo HC Draci Bílina už nenastoupilo. Proč?
Po dohodě s trenéry, rodiči, ale i samozřejmě s hráči, jsme se rozhodli nepokračovat v turnaji.

Co si o tomto způsobu řízení turnaje myslíte?
Oddíl HC Draci Bílina byl vždy tolerantní k ostatním týmům, nikdy jsme žádné protesty nepodávali a jsme velice smutní, že se spolu pořadatelský oddíl takto zachoval. Našemu oddílu vždy šlo o to, aby si děti na ledě zahrály. Musím  každopádně poděkovat všem hráčům za výbornou reprezentaci oddílu a města Bíliny. Děkuji i trenérům a všem rodičům, kteří vytvářeli spolu s fanoušky výbornou atmosféru a naše hráče podporovali jak na ledové ploše, tak mimo ní. Reprezentanti oddílu HC Draci Bílina na Easter Cupu jsou pro mne morálními vítězi celého turnaje.

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.