22. ledna 2017 Svátek má Slavomír

Čepirohy - Již druhá petice za vybudování přechodu pro chodce v Čepirozích byla doručena na mostecký magistrát. Podepsalo ji 49 občanů. První petici sepsali občané v roce 2012. Tehdy město vstoupilo v jednání s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD), protože právě to je vlastníkem uvedené komunikace. ŘSD sice oznámilo, že proti vybudování přechodu nebude mít námitky, ale že nemá finanční prostředky na jeho výstavbu ani na spolufinancování.

Informují o tom dnes Mostecké listy s tím, že město proto nechalo již v loňském roce za své prostředky zpracovat projektovou dokumentaci k vybudování přechodu. Dosud ale nebyla uzavřena majetkoprávní smlouva na zřízení.

Z OBSAHU PETICE:

... velmi nebezpečný úsek silnice č. 27 na výjezdu z městské části Čepirohy směr Havraň. Konkrétně se jedná o přechod přes cestu k autobusové zastávce Čepirohy, zahrádkářská kolonie linky č. 31. Lidé, především malé děti, které bydlí v přilehlém okolí a linkou č. 31 dojíždějí do školy, musí denně přecházet tuto frekventovanou cestu, kde není přechod ani žádné jiné bezpečnostní opatření. ...

Zdroj: Petr Zdeněk Dundek/Mostecké listy

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.