4. prosince 2016 Svátek má Barbora

Most - Jezdecká společnost Hipodrom Most o. s. se nachází na mosteckém Hipodromu a poskytuje relaxační a výukové jízdy na koních pro širokou veřejnost. 

"Jízdy pořádáme nejen pro dospělé, ale i pro děti. Pro dospělé tu máme velké koníky a pro děti jsou k dispozici poníci," říká trenérka a cvičitelka Olina Šebková.

Zájemci o jízdu na koních se dělí na začátečníky a pokročilé, těmto zájemcům se věnují školení cvičitelé. Velký zájem je o jízdu na ponících, která se dětem velmi líbí ,, Rodiče mohou svým dětem zaplatit nejen rekreační jízdy, ale také jízdy výukové," konstatuje Olina Šebková.

Jezdecká společnost též pořádá letní dětské tábory pro příměstské děti, které jsou velmi úspěšné. "Dva tábory nás čekají v červenci a dva v srpnu. Tyto dětské tábory jsou pořádané na pět dní a učí děti péči o koně, jízdě na koních, ale také souznění s přírodou," říká Olina Šebková.

Do svých rozsáhlých aktivit Jezdecká společnost též zahrnuje takzvanou Hipoterapii pro děti či osoby postižené různými poruchami. "Jde o léčebně pedagogicko – psychologické ježdění  (LPPJ), kdy cílem je navázat spolupráci mezi postiženým a koněm, kdy tato spolupráce a souznění s koněm zlepšuje u těchto osob jejich psychický a zdravotní stav, jde hlavně o děti s autismem, hyperaktivní děti, či osoby po mozkové obrně," uvádí cvičitelka Šebková.

Jezdecká společnost se věnuje také pořádání sportovních i společenských akcí pro veřejnost. "Pořádáme různé akce pro veřejnost jako je Hubertova jízda, Mikulášská, pálení čarodějnic, které je 30. dubna, ale také sportovní akce jako jsou parkurové závody, kdy nejbližší závod je již tuto sobotu 13. dubna na mosteckém hipodromu," dodává trenérka Šebková.

Veškeré informace o jízdách na koních naleznete na internetových stránkách http://www.jezdeckaspolecnost.cz/.

VIDEOREPORTÁŽ:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.