20. ledna 2017 Svátek má Ilona

Mostecko - O absenci záchytné stanice pro agresivní opilce se dnem i nocí přesvědčuje zdravotnický personál ale i samotní pacienti mostecké nemocnice. Už řadu let totiž na severu Čech schází zařízení pro opilce. Agresivní zranění lidé "pod parou" tak běžně končí na normálních pokojích nemocnic. A to se právě nelíbí hlavně pacientům.

Negativní zkušenost s opilci v nemocnici popsal ve svém příspěvku adresovaném naší redakci i Mostečan Radim, který nepříjemné zkušenosti v mostecké nemocnici zažil na vlastní kůži.

"Vrátil jsem z nemocnice v Mostě, kde jsem byl hospitalizován na chirurgickém oddělení a to lůžková část "D". Musím opravdu pochválit celý personál, který dělal maximum a starali se všichni. Ale zároveň obdivuji zdravotní sestry a hlavně v situaci, kterou jsem zažil, když během jedné noci se na našem oddělení objevili hned dva pacienti, kteří byli v takovém stavu pod vlivem alkoholu, že je zdravotní sestry musely svléci, omýt a nasadit pleny pro dospělé a poté umístit do postele. A za to vše jim několik hodin oba opilci sprostě nadávali a chovali se k nim agresivně, že i já jsem se jich musel zastat. Místo toho, aby se mohly věnovat jiným pacientům, kteří to potřebují více, se zdravotní sestřičky musely věnovat celou noc ožralým chlapům, kteří se někde opili a poprali a nemocnici pak berou jako noclehárnu. Po ošetření se agresivci ještě v klidu vyspali a druhý den dostali najíst a podívali se na televizi," popsal svůj zážitek s opilci v nemocnici Radim. 

Domnívá se, že podobné případy by měly řešit právě záchytky a podobné agresivní "pacienty" by policisté měli vozit tam a ne na nemocniční oddělení. A co vy na to? Jaký máte na tuto problematiku názor a jste pro zavedení záchytky v Mostě? Napište nám svůj názor.

 

.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.