22. ledna 2017 Svátek má Slavomír

Obrnice - Obec Obrnice hospodařila v loňském roce s přebytkem 3,017 milionu korun, když příjmy k 31. prosinci 2013 činily 49,512 milionu korun a výdaje včetně splacení úvěrů dosáhly 46,404 milionu korun. Konečný výsledek ovlivnil podle starostky Drahomíry Milošové i dobrý odhad výběru daní.

Obecní úřad v Obrnicích. Foto: OU Obrnice

Zatímco plán daňových příjmů v loňském roce počítal s výběrem 22,1 milionu korun, skutečnost byla o více než půl milionu korun příznivější. „Ještě markantnější je meziroční rozdíl. V roce 2012 jsme na daních inkasovali 17,665 milionu korun. O rok později už to bylo 22,604 milionu korun, což je o bezmála pět milionů korun více. Museli jsme se navíc vypořádat se změnou systému výběru daní," uvedla starostka.

Rozpočet na letošní rok zastupitelé schválili také jako přebytkový. Příjmy bez zapojení financování jsou plánovány ve výši 35,74 milionu korun, výdaje počítají s částkou 33,37 milionu korun. Přebytek by tak činil 2,36 milionu korun. Dá se ale předpokládat, že konečný výsledek hospodaření ovlivní přijatá rozpočtová opatření.

Rozpočet neobsahuje žádné investiční záměry s výjimkou nákupu pozemku, kde bývalo fotbalové hřiště. Obec plochu využije pro pořádání společenských akcí a Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových za něj zaplatí 1,137 milionu korun.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.