19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Lužice - Hned šest jednotek hasičů zasahovalo v noci na dnešek u požáru travního porostu u obce Lužice. Požár měl tři ohniska na rozloze asi 100x100m. Tráva byla úmyslně zapálena na třech místech. Vedle profesionálních hasičů z Mostu na místě zasahovaly také jednotky hasičů z Měrunic, Skršína, Braňan, Obrnic a Libčevse.

O nočním požáru informoval mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Rozsáhlý požár travního a lesního porostu v okolí Lužic u Mostu v Chráněné krajinné oblasti České středohoří zaměstnává hasiče pravidelně každý rok na jaře. Pokaždé přitom jde o úmyslné požáry. 

Hasiči tam zasahují v těžko přístupném terénu a bojují pomocí proudu vody i lopat místy až s pět metrů vysokými plameny.

Během včerejšího odpoledne a večera vyjížděly hasičské jednotky v Ústeckém kraji k další 11 menším požárům trávy a dalších porostů.

"Plošné vypalování staré trávy i ostatních porostů je zákonem o požární ochraně zakázáno. Fyzické osobě, která vypaluje posrosty, lze uložit pokutu do výše 25 tisíc korun," dodává Marvan.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.