19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Ústecký kraj - Šanci na získání praxe v hotelnictví, gastronomii nebo na výletních lodích a jako bonus prohloubení znalosti cizího jazyka. To vše a řadu dalších možností nabídne v úterý v Ústí nad Labem přeshraniční burza pracovních příležitostí.

Na místě budou specialisté, kteří zprostředkovávají práci na říčních a zaoceánských lodích. Ilustrační foto www.e-mostecko.cz

Akce proběhne v úterý 18. března mezi 10. a 16. hodinou v Clarion Congress Hotelu v Ústí nad Labem. Spoluorganizuje ji v rámci sítě EURES Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Ústí nad Labem.

Novou práci nabídne zájemců řada firem z celého Německa (např. z oblasti Berchtesgadenu, Bodamského jezera, Mnichova, Stuttgartu, Schwarzwaldu, příhraničních oblastí Krušnohoří a Saského Švýcarska). Na své si přijdou i dobrodružnější povahy. Na místě budou specialisté, kteří zprostředkovávají práci na říčních a zaoceánských lodích.

Návštěvníci se dozvědí veškeré podrobnosti týkající se nejen pracovních, ale i životních podmínek v SRN. Zástupci úřadu práce v Annabergu-Buchholzi mimo jiné představí dotační program pro mladé lidi bez práce ve věku od 18 do 35 let s názvem „The Job of my Life". Všechny přednášky proběhnou v češtině a během celé burzy budou k dispozici i 2 tlumočnice, které pomohou zájemcům v případě potíží s komunikací.

Evropské služby zaměstnanosti EURES operují na území členských států EU/EHP a Švýcarska. Jedná se o tzv. informační a poradenský systém, který podporuje přeshraniční pracovní mobilitu na jednotném evropském trhu práce a stimuluje tak právo každého na volný pohyb pracovních sil. Česká republika se do systému EURES zapojila v roce 2004 současně se vstupem do Evropské unie. V ČR je EURES plně integrován do veřejných služeb zaměstnanosti, 1. dubna 2011 byla tato agenda přesunuta z Ministerstva práce a sociálních věcí na nově vzniklou instituci Úřad práce ČR. Služby EURES cílí zejména na uchazeče o zaměstnání, zaměstnavatele a na další partnerské organizace na trhu práce v Evropě. Mezi hlavní aktivity patří mezinárodní i regionální burzy práce, přeshraniční informační a poradenské dny, asistence při náborech pro zaměstnavatele a aktualizace informací a ověřených volných pracovních míst na národním a evropském portálu EURES.

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.