23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Most - Dvaatřicetiletý Mostečan napadl svého známého pěstmi do hlavy a škrábal ho v oblasti očí, pak mu násilím vyrval peněženku, ze které ukradl celou hotovost. Až na prosby a naléhání napadenému vrátil alespoň tisícikorunu a utekl. Po dvou dnech nebezpečného násilníka dopadla mostecká policie. Soudce ale muže propustil ze zadržení a násilník tak bude stíhán na svobodě.

Vyšetřovatel mostecké policie obvinil 32letého muže z Mostu ze zvlášť závažného zločinu. Podle mostecké policejní mluvčí Ludmily Světlákové útočník minulý týden potkal svého známého a i přes jeho nesouhlas šel stále za ním.

"Poškozený mířil na poštu, kde si vyzvedl peníze a poté zašel i na nákup do obchodu. Obviněného měl stále v patách. Ten se nabídl, že mu ukáže cestu k domu, kam měl poškozený namířeno, prý zná zkratku. Na travnatém svahu se však náhle začal chovat zcela jinak. Znenadání se měl vrhnout na poškozeného, napadal ho pěstmi do hlavy, škrábal ho v oblasti očí. Napadený upadl na zem a pachatel mu ze zadní kapsy kalhot vytáhl peněženku, ze které vzal celou hotovost. Na naléhání poškozeného mu vrátil jen tisícikorunu. Poškozený utrpěl zranění v obličeji a vyhledal lékařské ošetření," podotkla Světláková. 

Policie po podezřelém lupiči pátrala a po dvou dnech ho zadržela. 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.