23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Mostecko - Mostecká policie spolu s pracovníky živnostenského úřadu se dnes po celý den zaměřili na vytipované sběrny a výkupny železa a barevných kovů. V regionu jsou totiž velmi rozšířené krádeže barevných kovů, které následně končí právě ve sběrnách. Kontroly nejsou mimořádné, probíhají již řadu let a v minulosti policisté našli ve výkupnách několik odcizených věcí a zjistili i pochybení při evidenci výkupu.

S ohledem na nárůst této majetkové kriminality jsou nyní kontroly častější. Policejní hlídky mosteckého obvodního oddělení tak dnes obešly dvě předem vytipované sběrny. Policisté kontrolovali prostory sběren i výkupní knihy.

"Do akce byli opět zapojeni i pracovníci živnostenského úřadu, kteří s námi už dlouhodobě spolupracují. Policisté se zajímali i o osoby, které odpad přináší. Cílem těchto akcí je snížit počty krádeží a odhalit pachatele této trestné činnosti. Úkolem pracovníků živnostenského úřadu je zdokumentovat a případně postihnout porušení právních norem ze strany výkupčích," vysvětlila mostecká policejní mluvčí Ludnila Světláková.

FOTOGALERIE Z AKCE:

 

Krádeže barevných kovů znepříjemňují životy obyčejným lidem, zahrádkářům, majitelům garáží, bytovým družstvům, firmám, šachtám, městům i obcím. Zloději kradou drobné předměty, věci ze střech, kanálová víka, pletiva, kabely na dolech, plechy z horkovodů, zařízení prázdných bytů, součásti výtahů, tyče u vinohradů, kovové součásti na železnici. Způsobují stotisícové škody, mohou dokonce ohrozit i životy občanů.

Není týdne, aby mostecká policie nevyšetřovala případy, kdy sběrači odcizí nějaký kov. Nekradou jen sociálně slabší občané. Výjimkou nejsou ani případy, kdy si pobertové drze přijedou pro lup autem.

"Jen loni policie vyšetřovala v mosteckém okresu více jak 500 krádeží barevných kovů. S ohledem na počty oznámených případů se lze domnívat, že výkup kovů je dobrým byznysem pro majitele sběren. Jen v našem regionu jsou desítky provozoven a policie předpokládá, že právě tam končí ukradené věci. Proto je nutné tyto kontroly provádět," uvádí policistka.

VIDEOREPORTÁŽ Z KONTROLNÍ AKCE:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.