23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Duchcov - Policisté nemuseli zasahovat při shromáždění občanů a pravisových extrémistů s následným pochodem centrem města. Do ulic města se vydalo přibližně 150 lidí za silné policejní asistence.

"V souvislosti s plánovaným shromážděním jsme přijali bezpečnostní opatření k zajištění veřejného pořádku a eliminaci možných bezpečnostních rizik. Naší prioritou bylo především zajistit hladký průběh akce tak, aby nedošlo k narušení veřejného pořádku ve městě. Zástupci policie byli po celou dobu v kontaktu jak se zástupci místní samosprávy, tak i s organizátory oznámené akce," říká mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Vlastní shromáždění i následný pochod, kterého se zúčastnilo přibližně 150 občanů, proběhly bez jakýchkoliv problémů a nebylo potřeba žádného zásahu ze strany policie, která situaci na místě pouze monitorovala. V 15 hodin svolavatelé shromáždění ukončili s výzvou k pokojnému rozchodu účastníků.

 "S ohledem na demonstrace, které v Duchcově proběhly během loňského roku, jsme nechtěli bezpečnostní situaci podcenit, proto byla do opatření nasazena přibližně stovka policistů, kteří dohlíželi na pokojný průběh shromáždění," říká Vítek. 

Hlídky kontrolovaly také vozidla a osoby směřující do města, během dopoledních kontrol policisté zajistili sedm zbraní, například jednu mačetu, jednu tonfu, "boxer" nebo zavírací nůž. Díky tomuto opatření se podařilo eliminovat případné narušení pokojného průběhu shromáždění.


V záloze byli i policisté speciální pořádkové jednotky, jejichž nasazení do akce nebylo zapotřebí. Díky účasti dostatečného počtu policistů včetně členů anti-konfliktního týmu, kteří mají při podobných akcích nezastupitelnou roli, nedošlo k žádnému porušení platné legislativy a celá akce proběhla bez narušení veřejného pořádku.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.