19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Most - Teprve dvacetiletý mladík z Mostu má za sebou bohatou kriminální minulost, a to 37 krádeží.  Doslova výbornou práci tak odvedli mostečtí policisté, kteří odhalili tohoto mladého recidivistu. Mladík, který byl několikrát soudně trestaný, skončil minulý týden v policejní cele, poté co byl policií zadržen jako podezřelá osoba z rozsáhlé majetkové trestné činnosti. Informovala o tom dnes mostecká policejní mluvčí Ludnila Světláková.

Podle policie kradl věci ze sklepů, kočárkáren, sušáren, z chodeb domů, balkónů, komerčních objektů, rodinných domů i obchodů. Trestnou činnost páchal od ledna do dubna. Z výprav, které podnikal hlavně v nočních hodinách do mosteckých domů, odnášel převážně jízdní kola. Těch odvezl celkem 34.

"Mostečan chodil do panelových domů, v nichž násilím překonával dveře do suterénů a tam vykrádal sklepní kóje. Zajímal se o sportovní potřeby, ukradl čtvery lyže, dva snowboardy. Motoristům bral pneumatiky a nářadí. Nezdráhal se šplhat na balkóny, dokonce měl s sebou skládací žebřík a ze tří lodžií vzal tři uložená kola. Hodil se mu i umělý vánoční stromeček, vysavač, televizor, značkové oblečení, autochladnička, zaujala ho i elektrická koloběžka. Z rodinného domu odcizil měděné okapy, svody a držáky za 46 tisíc korun. U jednoho komerčního objektu utrhal měděné žlaby za 30 000 korun," pospala policistka. 

Lup z kovů končil údajně v mosteckých sběrnách, ostatní věci obviněný prý prodával na ulici neznámým lidem nebo je chodil prodávat na mosteckou burzu. Vyšetřovatel muže obvinil z přečinu krádeže a porušování domovní svobody. S ohledem na pokračující trestnou činnost podala policie státnímu zástupci podnět na vzetí do vazby. Tam recidivista na základě rozhodnutí soudu o víkendu skončil. Obviněný způsobil škodu za téměř 400 000 korun a za toto jednání mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.