19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Mostecko - Víte, co jsme dýchali na Mostecku v minulém týdnu? Ve spolupráci s Ekologickým centrem Most, které mimo jiné sleduje čistotu ovzduší, vám přinášíme přehled. Podle monitoringu se hodně prášilo v Mostě a Lomu.

Ilustrační foto

V průběhu předešlého týdne se objevovaly vysoké hodnoty prachových částic PM10 téměř na všech sledovaných stanicích a každá ze stanic rovněž dosáhla mnohem vyššího týdenního průměru prachu než v předcházejícím období. Zcela nejvyšší týdenní průměr (68,1 mikrogramů na metr krychlový) byl naměřen na měřicí stanici Most, následovaly stanice Lom, Počerady, Chomutov, Tušimice a Teplice ČHMÚ, týdenní průměr na všech ostatních stanicích byl nižší než 50 mikrogramů na metr krychlový). Hodnoty, spadající do indexu č. 6, byly naměřeny na stanicích Lom, Počerady a Krupka. Obvykle docházelo k navyšování prachových částic v dopoledních hodinách, odpoledne hodnoty klesaly a s večerem opět docházelo k jejich zvýšení.


Indexy kvality ovzduší:

1 - velmi dobrá
2 - dobrá
3 - uspokojivá
4 - vyhovující
5 - špatná
6 - velmi špatná


 

Ke dni 1. 4. 2014 dosáhl počet překročení denního imisního limitu pro znečisťující látku PM10 na stanici Most ČHMÚ hodnoty 44, Chomutov 34 a Lom ČHMÚ 45 (povolený počet překročení hodnoty nad 50 mikrogramů na metr krychlový dle zákona je 35x za rok). Jedná se o neverifikované údaje.

Aktuální informace poskytuje Ekologické centrum na bezplatné lince 800 195 342 nebo na internetových stránkách www.ecmost.cz.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.