19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Most - V mosteckém bytě kradli dva muži, jeden z Chomutova a druhý z Mostecka.  Mají na svědomí vloupání do bytu v ulici Antonína Dvořáka v Mostě, ke kterému došlo koncem listopadu minulého roku.

Policejní komisař už kvůli tomu trestně stíhá dva muže, 28letého Chomutovana a o tři roky mladšího Mostečana. Obvinění měli vlézt do přízemního bytu a odnést z něj notebook, zlaté šperky, mobilní telefon a další věci v celkové hodnotě 17.700 korun. Notebook měli obratem prodat neznámé osobě a o peníze se měli rozdělit.

"Mostečan se majetkového deliktu nedopustil poprvé, v uplynulých třech letech byl za obdobnou kriminalitu odsouzen. Staršího z dvojice policisté viní ze dvou dalších skutků. K těm došlo v březnu v ulici Karla Marxe v Mostě. Chomutovan měl vniknout přes balkon do bytu své známé a tam měl ukrást dětskou postýlku, která byla ještě zabalená, a dětské oblečení. Lup si podle svých slov připravil na balkon, seskočil dolů a šel shánět kupce. Potom se pro věci vrátil a prý je prodal za tisícovku neznámé osobě. Peníze údajně použil pro svoji potřebu. Uvnitř bytu nechal poškozené vzkaz s omluvou," popsala skutek policejní mluvčí Alena Bartošová s tím, že v noci na druhý den měla celá věc dohru.

"Muž se vrátil na stejné místo, a nejprve přes bytové dveře a potom přes balkon, se domáhal rozhovoru se svojí bývalou přítelkyní, která se měla nacházet v bytě jeho známé, kam se vloupal. Přitom byl velmi vulgární a oběma přítomným ženám vyhrožoval fyzickým násilím a smrtí. Situaci zklidnila až přivolaná policejní hlídka. Muži tak přibylo další obvinění ze spáchání hned tří přečinů - krádež vloupáním, porušování domovní svobody a nebezpečné vyhrožování," podotkla policejní mluvčí Bartošová. 

Nyní muži za to hrozí až tříleté vězení. Stejný trest může dostat i jeho komplic z listopadového vloupání. Policie na případu nadále pracuje.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.