23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Most - Mostečané mají jednu z nejdražších vod v České republice. Za kubík vody v letošním roce platí na Mostecku téměř 90 korun. Voda v kraji je dokonce druhá nejdražší v republice.

Radní Mostu s tímto stavem nesouhlasí a přidali se tak městům, které cenu vody kritizují na setkání akcionářů Severočeské vodárenské společnosti. Podle ekonomického náměstka Karla Novotného cena vody, jejíž spotřeba klesá, za posledních sedm let vzrostla o víc než 60 procent. Náměstek primátora Novotný o tom informoval na tiskové konferenci města s tím, že radní si prý nemyslí, že by cena měla stoupat tímto způsobem.

Severočeská vodárenská společnost se hájí i tím, že musela kvůli přísným normám investovat miliardy korun do čističek a nyní musí opravovat zastaralou technologii. Společnost potřebuje obnovit majetek ve výši téměř 107 miliard korun. Letos má na to jen necelou miliardu. Při takovém tempu obnova sítě potrvá přes 130 let.

Společnost mohla letošní cenu vody pro domácnosti zvýšit až o 7,5%, aby modernizaci urychlila, ale nakonec zdražila jen o 5,9%.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.