23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Most - Známý herec Pavel Nový se zúčastnil unikátního projektu, který se uskutečnil v mosteckém klubu VoKo. Vystoupil zde společně s Docela velkým divadlem a to v rámci představení, která se konají mimo divadelní prkna.

Diváci, kteří tentokrát vystřídali hlediště za pohodlné gauče, měli před sebou vydatnou dávku historek, zážitků a vyprávění. A večer to byl náročný, protože právě Pavel Nový je známý jako pohotový vypravěč.

„Mám samozřejmě pár starých dobrých příběhů, které jsou mezi lidmi už osvědčené. Ale jsou také věci, které jsem zde vyprávěl vůbec poprvé, vždy záleží na atmosféře a ta byla tady v Mostě výborná. Zůstala ale i spousta zážitků, na které bohužel řeč nepřišla," říká Pavel Nový.

Herec, známý z mnoha filmů a divadelních her a také člen pražské Ypsilonky, zřejmě narážel na proslavené setkání s lidmi v Klatovech. Traduje se, že diváci tehdy odcházeli z hlediště až kolem půlnoci. Jednoduše proto, že Pavel Nový měl stále co vyprávět.

„Tu historku samozřejmě známe a to přímo od paní ředitelky klatovského divadla, takže jsme se na Pavla předem připravili.  Domluvili jsme se, že maximální limit vyprávění jsou dvě hodiny a pak už jsme jen čekali, jak to dopadne," dodává s úsměvem dramaturgyně litvínovského divadla Jana Galinová.

Večer v mosteckém klubu, kde vyrostla malá divadelní scéna, byl neformální. I proto, že si litvínovští divadelníci pro známého herce připravili kromě série písní i čerstvě upečený švestkový koláč.  Láska k sladkému je totiž další z věcí, která Pavla Nového provází.

„Nevím, jak byli dnes spokojeni se mnou, ale já jsem byl tedy velice. Výborný byl nápad vystupovat i někde jinde, než v klasickém divadle a navíc se souborem, který dělá opravdové divadlo a to na plné pecky," říká Pavel Nový.

Spolupráce tohoto herce s Docela velkým divadlem proto tímto mimořádným představením nekončí. Společně nastudovali hru Něžné dámy, která se právě teď hraje na litvínovských divadelních prknech. Nejbližší vystoupení je 20. května.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.