19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Most – Jen pár hodin stačilo mosteckým policistům k dopadení mladistvého vyděrače, který v úterý ráno hrozil, že nechá v desáté základní škole v Mostě  vybuchnout trhavinu, pokud policie nesplní jeho specifický požadavek.

O jaký požadavek přesně šlo, zatím policie nesdělila. Školák po osmé hodině ranní zatelefonoval na tísňovou linku městské i státní policie, že v areálu desáté základní školy v Mostě nastražil bombu, která exploduje do určité doby, pokud mu policie nevyhoví v jeho požadavku. Nastraženo tam mělo být více náloží.

Bližší informace policie nyní vzhledem k věku podezřelého nebude zveřejňovat,“ řekla policejní mluvčí Alena Bartošová s tím, že policie následně poté co přijala oznámení o bombě, provedla bezpečnostní opatření a trhavinu v areálu školy hledalo na dvacet policistů včetně povolaného policejního psovoda se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání trhavin.

Policisté po více než třech hodinách akci, která se naštěstí obešla bez evakuace školy, ukončili, aniž by bombu nalezli. Ještě při prohledávání celé školy totiž kriminalisté odhalili a dopadli volajícího anonyma. V odpoledních hodinách policejní komisař obvinil mladistvého chlapce ze spáchání provinění vydírání. Chlapec je stíhán na svobodě.

Podle zjištění zpravodajského portálu e-mostecko.cz je podezřelým žák zmíněné školy a údajně požadoval peníze.

Zjišťujeme k celému případu další bližší informace.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.