Obrnice - Na "Stračenu" slavnostně pokřtili dobrovolní hasiči z Obrnic svou staronovou repasovanou Avii v rámci středečních prvomájových oslav. Svépomoci na automobilu pracovali přes rok a půl.

Hasičský automobil v areálu hasičké zbrojnice ve středu odpoledne šampaňským sektem pokřtila starostka Obrnic Drahomíra Miklošová. "Dlouho jsem přemýšlela jakým jménem Avii pokřtíme. Nakonec volba padla na našeho hasiče Straku, který se opravě vozu nejvíce věnoval," řekla reportérům zpravodajského portálu e-mostecko.cz úvodem křtu starostka Obrnic Miklošová.

Člen Sboru dobrovolných hasičů Obrnice Josefa Choreň podotkl, že zníněná Avie je vlastně první automobil, ktetrý v roce 1980 získali dobrovolní hasiči v Obrnicích. Zastaralý automobil přes rok a půl hasiči částečně za své a za peníze radnice renovovali do současné modernozované podoby. 

"Odpracovali jsme na opravě téměř sedm tisíc hodin. Výsledek je více než uspokojivý. Máme modernozovanou Avii kombinovoanou jako technický automobil pro zásahy například u dopravních nehod a částečně jako převozové vozidlo pro naše členy," řekl hasič Choreň. 

VIDEOREPORTÁŽ ZE KŘTU HASIČSKÉ AVIE:

 

 

 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.