5. prosince 2016 Svátek má Jitka

Most - Kvůli drogám skončili ve vazbě dva Mostečané. Policejní komisař je ještě před převozem za mříže obvinil ze spáchání trestných činů. Muž ve věku 39 let měl drogu poskytovat dalším osobám a také vyrábět pervitin.

O čtyři roky mladší Mostečan má na krku distribuci. V případech figuruje také 28letý muž z Teplicka, který je stíhán na svobodě.

Kriminalisté nejstaršího z mužů viní z toho, že v nejméně třech desítkách případů pervitin obstaral a potom prodal nebo poskytl někomu jinému. Distribuce se týkala loňského roku a letošních prvních tří měsíců. To ale není všechno, co se mu přičítá. V nejméně dvanácti případech měl pervitin i vyrobit. Přítrž tomu učinili policisté Mostečanovo dopadením. Ten se právě nacházel v zahradním domku na Mostecku, kde také byly nalezeny věci používané k výrobě drog. Muže zadržela zásahová jednotka. Ten se teď zpovídá ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za to mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Při prohlídce zahradního domku policisté kromě „laboratoře“ našli i pytel s marihuanou. K té se ale obviněný neměl, ta podle všeho patřila 28letému muži z Teplicka. I on s toho nevyšel zrovna dobře. Policejní komisař ho obvinil ze stejného přečinu. Marihuanu měl totiž vypěstovat a usušit.

Co se týče 35letého Mostečana, tak ten je podle kriminalistů dealerem. Pervitin měl poskytovat nebo prodávat více osobám. Policisté zjistili, že se to mělo stát v nejméně devadesáti případech. Kvůli tomu si muž vyslechl obvinění ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Tím ale jeho kriminální rejstřík nekončí. Policisté ho zadrželi v době, když seděl za volantem; a právě tím mu přibyl další přečin – maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Mostečan má totiž až do března roku 2014 městským úřadem v Litvínově zakázané řízení vozidla.

Na případech policisté stále pracují.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.