18. ledna 2017 Svátek má Vladislav

Most - Mostecká policie reaguje na PETICI DESÍTEK MATEK, kterou podepisovaly ve středu u mostecké radnice a tím chtěly upozornit na dlouhodobé slovní a fyzické obtěžování 28letého muže z Mostu. "V médiích zazněla informace, že ženy tak žádají úřady a policii o pomoc," uvedla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Organizátorky petice Veronika Strakošová a Lenka Šustová s petičnmími archy. Foto: Jan Vraný

Policisté se o dlouhodobém obtěžujícím chování 28letého muže dozvěděli na základě informace zveřejněné v médiích. "Od začátku letošního roku do současné doby nepřijali žádné oznámení, které by se týkalo slovního nebo fyzického napadení ze strany tohoto 28letého Mostečana," vysvětlila Bartošová. Letos policisté zmiňovanému muži uložili pouze blokové pokuty za přestupky v dopravě.

"Po zveřejnění informace a zjištění stavu jsme ve spolupráci s městskou policí přijali opatření k ochraně osob před obtěžujícím chováním 28letého Mostečana a v daných místech jsme zvýšili hlídkovou činnost," podotkla krajská policejní mluvčí Bartošová.

"Zároveň apelujeme na občany, aby obdobné slovní nebo fyzické útoky okamžitě oznámili, nejlépe prostřednictvím linky 158. Policie ČR nemůže konat, pokud se o protiprávním jednání nedozví," vysvětlila Bartošová.

O petici a pokojné demonstraci zpravodajský portál e-mostecko.cz informoval již ve středu. Původní videoreportáž z akce naleznete ZDE.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.