23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Mostecko - Dopravní policisté stavěli za Mostem osobní automobil kvůli silniční kontrole. Z vozu se linul zápach marihuany, který policisty zalarmoval. Hlídka ve voze objevila sáčky se sušeným materiálem, prohlídkou vozidla našla i v zavazadlovém prostoru dózy s dalším rostlinným materiálem. Informovala o tom mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Ilustrační snímek dopravního policisty v Mostě. Foto: Jan Vraný

Dodala, že muži zákona konopí posléze zajistili a případ předali kriminalistům. "Ti zajištěné usušené rostliny o hmotnosti 789 gramů předali odboru kriminalistické techniky k provedení odborné expertizy. Rozborem byly v látce prokázány tetrahydrokanabinoly, které jsou obsahovými složkami marihuany," uvedla Světláková.

Vyšetřovatel na základě výsledků šetření obvinil 22letého muže z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Muž z Litvínova drogu pěstoval doma. "Ze sazenic mu vyrostlo během dvou měsíců nejméně 28 kusů rostlin, které následně částečně usušil a převážel je v autě," dodala mluvčí policie. Obviněný je stíhán na svobodě a může být odsouzen až k pětiletému trestu odnětí svobody.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.