Most - Senátor a neúspěšný prezidentský kandidát Tomio Okamura a poslanec David Kádner si v rámci své návštěvy na severu Čech prohlédli také mostecké sídliště Chanov.

Hned tři body k řešení sociálních problémů na severu Čech předložil senátor Okamurav v Chánově. Pomoci by mohla novela zákona, která stanovuje co je lichva. Jak zamezit zneužívání sociálních dávek na bydlení a posledním bodem je chystaný plošný zákaz heren v České republice.

Šluknovsko, Janov a Chanov, to jsou totiž lokality, kde o sociální témata není nouze. Nezaměstnanost, chudoba, exekuce, sociální dávky, kriminalita a nepokoje. Senátor Okamura přijel na sever Čech s receptem  jak tyto problémy léčit. 

Zpravodajský portál e-mostecko.cz o tom informoval Marcel Mihalik, PR manažer a tiskový mluvčí Věci veřejné za Ústecký kraj.

První zastávkou senátora Okamury a poslance Kádnera byl Varnsdorf. Tam starostové sdělili, co jim slíbili politici v minulosti a co z toho splnili. Senátor spolu s poslancem Kádnerem přivezli starostům na Šluknovsko návrhy změn zákonů. Starostové si pak sami určili termín, že do týdne k návrhům dají své připomínky a teprve pak poslanec Kádner předstoupí s návrhy před Sněmovnu, aby se o nich hlasovalo. Jak senátor, tak poslanec po tom, co vyslechli argumenty starostů, zapracují změny, na které je starostové v debatě přivedli.

V Chanově se Okamura od tamních obyvatel dozvěděl, že za ním stojí a že s jeho návrhy lidé souhlasí. "Já navrhují, abychom konečně pojmenovali co je to vlasntně lichva. Problém je v tom, že mnozí lidé si půjčují peníze za nekřesťanské úroky. A pak to uvrhává do těchto problémů," řekl senátor. Rovněž s plošným zákazem hracích automatů v Chanově Tomio Okamura uspěl a dočkal se úplné shody s tamními obyvateli.

 

VIDEOREPORTÁŽ Z NÁVŠTĚVY CHÁNOVA:

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.