18. ledna 2017 Svátek má Vladislav

Most - Na desetileté mostecké školáky se zaměřil projekt pod názvem Prevence trochu jinak Divadla VeTři, který herci projektu Michaela Marková a Vlasta Vébr ve čtvrtek zahájili ve 3.Základní škole v Mostě.

Tento projekt financuje Komise pro prevenci kriminality města Most a pro žáky byly připravené dvě interaktivní scénky, kde oba herci, tedy Michaela Marková a Vlasta Vébr, nastínili problém a ten je následně spolu s žáky vyřešen formou debaty.

Divadlo VeTři tak v rámci netradiční besídky připravilo pro školáky dvě nejhranější a zároveň v současné době nejpalčivější témata a sice Internetovou kriminalitu a drogovou problematiku. Právě Internet a především sociální sítě mohou být pro děti velkým nebezpečím. Hrané scénky tak dětem názorně ukazují jaká nebezpečí na ně číhají na Internetu a co vše se může stát, když si děti nejen píší, ale mnohdy i posléze setkávájí s "anonymními" pisateli na sociální síti. "Děti si vůbec neuvědomují že jim hrozí nebezpečí a to nás nejvíce šokuje," řekla herečka Marková s tím, že v rámci interaktivních scének s nejmenšími diváky se často herci setkávají s tím, že už i malé děti mají mnohdy velké zkušenosti i se seznamováním přes Internet.

S projektem Prevence trochu jinak Divadlo VeTři budou herci objíždět i další, a to nejen mostecké školy.

VIDEOREPORTÁŽ Z DIVADELNÍHO PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU:  

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.