Most/Duchcov - Lidé v hornickém Duchcově, ale i jeho okolí, mají dost současné napjaté situace. Po brutálním útoku skupiny nepřizpůsobivých lidí na manželský pár, chtějí lidé demonstrovat.

V pondělí, kdy se na sociální síti i Internetu objevilo skandální video z kamer duchcovské městské policie, se proto začali na Internetu svolávat k plánovanému středečnímu setkání na duchcovském náměstí. Během dne ale pozvánka ze sociální sítě zmizela. Údajně se na akci přihlásilo přes 900 účastníků. Současné dění je proto značně nepřehledné. Vyjádří lidé ve středu v podvečer veřejně svoji nespokojenost? 

Organizátoři i policisté se pravděpodobně obávají, aby se shromáždění nezvrtlo v násilnou demonstraci, jak to v minulosti bylo například v litvínovském Janově nebo ve Šluknovském výběžku. Právě proto byla pozvánka na středeční shromáždění neposkojených obyvatel do Duchcova patrně vymazána.

"Pozvánka je smazána, ale já tam určitě také půjdu! Chci tím vyjádřit nesouhlas s tím, co  se tu veřejně děje! Dokud budou tlupy nepřizpůsobivých brutálně napadat lidi a polciie celou věc bude vyšetřovat na svobodě, pak tu pořádek nikdy nebude. Lidi se zavírají do vězení pro krádež balení žvýkaček. Když ale nějaký násilník téměř ubije člověka, je souzen na svobodě?! Tohle má být ta demokracie?" rozčiluje se na sociální síti jeden z nespokojených čtenářů. A není sám.

Videozáznam  duchcovských strážníků z burtálního útoku, který patrně unikl na veřejnost se nyní nekontrolovatelně šíří sociální sítí. Jeho shlédnutí se počítá již na tisíce. Na server You Tube ho nasadil autor pod přezdívkou Radical Boys. Do videa vložil dokonce i titulky, což mnozí čtenáři považují, za záměrně zmanipuované video.

K čemu vlastně minulou sobotu došlo? 

Manželé se v noci na sobotu vraceli ve tři čtvrtě na jednu domů a v ulici Bratří Čapků je brutálním způsobem napadla skupina Romů. A to vše se stalo jen pár desítek metrů od kamery strážníků a dokonce i od nedaleké služebny policie.

Rozvšněná skupina nepřizpůsobivých obyvatel zaútočila na manželský pár z Duchcova. Nejen muže, ale i ženu útočníci napadli pěstmi a kopanci. Z videa je patrné, že  velmi agresivní byly především tři Romky. Policie po útoku zadržela pět nejagresivnějších agresorů.

"Zadrželi jsme tři muže a dvě ženy ve věku od 16 do 44 let. Obvinili jsme je z těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví. Pokud je soud uzná vinnými, hrozí jim vězení od tří do deseti let, mladistvému pak poloviční trest," řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. Manželé po útoku skončili v nemocnici.

Videozáznam, který nyní koluje na sociální síti jsme se rozhodli zveřejnit i na našem zpravodajském portálu, tak jak ho publikoval autor pod přezdívkou Radical Boys, Video opatřil také titulky.

Podle nejnovějších informací, které přinesl Teplický deník dokonce dva romští mladíci, kteří se spolupodíleli na agresivním útoku na manželský pár z Duchcova, chtěli tu samou noc ukrást motokolo. Při pokusu o krádež dokonce zlomili majiteli motokola ruku. Ten skončil v nemocnici!

Případ i nadále sledujeme a pokud se demonstrace nespokojených obyvatel v Duchcově opravdu uskuteční, nebudou na ni chybět ani naši fotoreportéři. 

AUTENTICKÉ VIDEO MP Z ÚTOKU NA MANŽELSKÝ PÁR:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.