18. ledna 2017 Svátek má Vladislav

Most - V pondělí 30. března se někteří studenti druhého a třetího ročníku Soukromé střední školy pro marketing a ekonomiku podnikání zúčastnili literární kavárny, kterou zavedly ve škole jejich učitelky Věra Frantlová a Ivana Hvězdová.

Nyní se společně hovořilo na téma Knížky mého dětství.

„Literární kavárnu jsme uskutečnili již v loňském roce. Studenti, kteří se jí tehdy zúčastnili, se na nás obrátili i letos se žádostí, abychom v ní pokračovali i v letošním roce. Jsem velmi ráda, že si ji sami prosadili," uvedla Věra Frantlová.

Jak se taková literární kavárna na této škole provozuje? Studenti, kteří rádi čtou a mají zájem o své četbě diskutovat, se sejdou společně ve třídě u šálku dobré kávy. Nechybí ani  pečivo k zakousnutí, které jim připravila jedna z vyučujících. Společně se svými učitelkami hovoří o knihách a literatuře, o tom, co jim čtení dalo, jak na ně příběhy zapůsobily a jaký je rozdíl mezi četbou a sledováním filmu. Dnes společně hovoří na téma Knížky mého dětství. Před samotnou literární kavárnou probíhá školní výtvarná soutěž o nejlepší koláž na zadané téma.

Studenti tak mají možnost nad rámec své povinné četby získat pozitivní vztah k četbě a literatuře, což je v době vyspělé výpočetní techniky a digitalizace pomalu všeho co nás obklopuje velmi pozitivní.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.