20. ledna 2017 Svátek má Ilona

Most/Duchcov - Policie na Teplicku je v pohotovosti. Duchcov se dnes v podvečer připravuje na policejní manévry. Na náměstí Republiky se totiž od 18 hodin chystá plánované shromáždění nespokojených občanů.

Svolavatelé akce patrně "podcenili" sílu sociální sítě a před pár dny vyvěsili informace o plánované "demonstraci." Během chvilky se na facebookovém profilu přihlásily tisíce zájemců. Nespokojení lidé chtějí v Duchcově diskutovat především o současné bezpečnostní situaci ve městě a chtějí po vedení města i policii řešení.

Setkání se uskuteční poté, co před pár dny byl skupinou nepřizpůsobivých obyvatel Duchcova brutálně napaden manželský pár. Policie v této souvislosti zadržela pět pachatelů ve věku 16 až 44 let. Útočníky obvinila z pokusu o ublížení na zdraví a výtržnictví. "Rasový motiv útoku nebyl podezřelým prokázán, bližší okolnosti a příčiny napadení jsou předmětem dalšího vyšetřování," řekl mluvčí teplické policie Daniel Vítek. Hrozí jim vězení od tří do deseti let, mladistvému pak trest poloviční.

Na středeční demonstraci "proti romským agresorům" budou dohlížet jednotky pořádkové Policie ČR. Vedení města i organizátoři akce doufají, že vše proběhne v klidu a policie nebude muset zasahovat. Lidé tam chtějí jít "vyzbrojeni" transparenty a letáky upozorňujícími na rasismus naruby! 

Redakce e-mostecko.cz bude na místě a z akce přineseme rozsáhlé foto a video reportáže. 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.