23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Most -  K areálu Mosteckého jezera v sobotu po celý den proudily tisíce lidí. Důvodem byla netradiční akce uspořádaná k 70.výročí konce II.světové války na Mostecku. V areálu přesunutého kostela mohlo být během dne až 50 tisíc návštěvníků. Nechyběly tanky, bojová vozidla ani přelet armádních stíhacích gripenů.

V rámci akce pak došlo i na ukázku bitvy německých a ruských vojsk za účasti tanků, kterou sledovaly tisíce návštěvníků. Lidé tak mohli sledovat urputné boje vojáků z Wehrmachtu a SS proti Rudé armádě. Ta nakonec pochopitelně také zvítězila. 

VIDEOREPORTÁŽ Z BITVY:

 

Videoreportáž z bitvy u Mosteckého jezera připravili: Klára Vydrová/Mostecké listy a Jan Vraný/e-mostecko.cz

Ve stanovém městečku obou armád pak zájemci mohli po celou sobotu sledovat nejen dobový vojenský vozový park, ale i výzbroj a techniku, se kterou obě vojska v době II. světové války "operovala."  V areálu jezera se pak prezentovali například i dobrovolní hasiči z Braňan, mostecký červený kříž nebo psovodi mosteckých strážníků.

Nechyběl ani seskok parašutistů Skywalkers Most a ukázky letecké akrobacie Aeroklub Most a pro děti pořadatelé připravili soutěže a hasiči jim vyrobili pěnu. 

FOTOGALERIE:

 

 

 

 

 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.