19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Most/severní Čechy - Profesionální hasiči vyzývají dobrovolné hasiče, aby vyčkali s pomocí a zbytečně hromadně nespěchali s vysíláním svých jednotek do vodou zaplavených oblastí Ústeckého kraje.

Během posledních hodin totiž dorazilo do postižených oblastí, hlavně Ústeckého a Středočeského kraje, velké množství jednotek SDH obcí z celé České republiky. Jejich příjezd je ale neorganizovaný a v tuto chvíli hlavně předčasný.

Bohužel ještě neopadla voda v této oblasti natolik, aby se mohlo s likvidací následků povodní začít. Ani evakuovaní lidé se ještě nemohou vrátit do svých domovů. Svým příjezdem dobrovolní hasiči situaci na místě spíše komplikují, protože zatím není práce, při které by mohli být nasazeni a stávají se zátěží pro ostatní zasahující složky, protože se o ně musí někdo postarat.

"Prosíme proto jednotlivé SDH obcí, aby počkaly s vysláním svých jednotek do Ústeckého kraje prozatím do pondělí 10. 6. 2013," říká mluvčí generálního ředitelství HZS ČR Nicole Zaoralová.

„Velice si vážím práce dobrovolných hasičů, jejich nabídky pomoci v zasažených oblastech Ústeckého kraje, ale v současné době díky tomu, že hladina řeky nemá tak rychlý pokles, nedokážeme využít veškeré síly a prostředky, které samovolně najíždějí do postižené oblasti. Do této chvíle nebyly nasazeny ani dobrovolné jednotky z Ústeckého kraje," podotkl ředitel HZS Ústeckého kraje Roman Vyskočil.

Pomoc dobrovolných hasičů bude velmi potřeba, jakmile voda opadne a začne obnova postižených oblastí. To ale nebude dříve než v neděli večer, spíš až v pondělí ráno.

„Pokud nabízíte svou pomoc, hlaste se na operační střediska příslušných krajů. Operační středisko HZS Ústí nad Labem si tyto jednotky organizovaně vyžádá podle potřeby a nasadí je v souladu s realizací likvidačních, úklidových prací," dodal Vyskočil.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.