22. ledna 2017 Svátek má Slavomír

Horní Jiřetín - Jak mohla tahle šílená jízda dopadnout, absolutně nedomyslel řidič citroenu, který havaroval v Horním Jiřetíně. Byl tak namol, že dechovou zkoušku udělal jen jednou. Podruhé toho už nebyl schopen. Při havárii se nikomu naštěstí nic nestalo.

Policisty provedená dechová zkouška ukázala hodnotu přesahující 3,5 promile. Že byl šofér pod vlivem alkoholu, prozradila dopravní nehoda. Litvínovan notně posilněn alkoholem měl nacouvat do automobilu značky Škoda Octavia, ve kterém za volantem seděla žena z Litvínovska.

Poškozená měla vyjíždět z místa mimo komunikaci a citroenu v tu chvíli údajně dávala přednost. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Provedená zkouška na alkohol u řidičky škodovky byla negativní. "Řidič citroenu se opakované dechové zkoušce nepodrobil, podle policistů jí nebyl schopen. Následně ho čekal převoz k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Událost je nadále v šetření dopravních policistů," uvedla k případu Alena Bartošová, mostecká policejní mluvčí.

Že mohla jízda dopadnout tragicky, připomíná v Horním Jiřetíně pomníček ve vrchní části obce. Smrtí čtyřiatřicetileté ženy z Janova tam téměř přesně na den před rokem skončila riskantní jízda o rok staršího opilého řidiče. Muž s téměř dvěma promile alkoholu nezvládl levotočivou zatáčku a ve vysoké rychlosti na mokré silnici narazil do stromu. Čelní náraz nepřežila jeho spolujezdkyně.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.