4. prosince 2016 Svátek má Barbora

Most - Podivně se choval návštěvník sobotních pivních slavností v Mostě. Chtěl tančit s dětmi, dostal se do potyčky s otcem jednoho z nich a nakonec vytáhl nůž na strážníka v civilu. Muži zákona nikdo nepomohl, naopak mu lidé v zákroku ještě bránili!

Jak se věci seběhly? Během sobotních pivních slavností strážník ve svém volnu zpozoroval podivné chování cizího muže, který děti chytal za ruce, snažil se s nimi tančit, což se nelíbilo jednomu rodiči, jenž mu chování vytkl.

"Mezi muži vznikl rozpor, který vyústil v potyčku, a v ten moment zakročil přítomný strážník v civilu. Útočník nedbal výzev příslušníka, zvyšoval agresivitu a ohrožoval ho nožem. Vzhledem k tomu, že se na místě nacházelo mnoho osob a reakce útočníka s nožem byla nevyzpytatelná, byl zákrok směřován k okamžitému odvrácení nebezpečí," popsala v úterý sobotní incident mluvčí mostecké městské policie Ilona Kozlová.

Šestapadesátiletý muž byl sveden k zemi a zpacifikován společně s přivolanou hlídkou strážníků. Po všech úkonech se ukázalo, že útočník je několikrát trestaný recidivista za násilnou trestnou činnost.

"Smutná byla skutečnost, že přítomní se tvářili lhostejně, přišli za zábavou a chtěli se bavit. Při zákroku vůči pachateli strážníkovi nikdo nepomohl nebezpečí odvrátit, ba naopak. Někteří, aniž by věděli, co zásahu předcházelo, vinili z incidentu strážníka a bránili mu nebezpečného útočníka zneškodnit," dodala Ilona Kozlová.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.