23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Most - Mostecký strážník Petr M. zneškodnil opilého ozbrojeného muže, který ohrožoval nožem jednoho z návštěvníků mosteckých  Pivních slavností.

"V osobním volnu jsem se zúčastnil pivních slavností u Komosu. Když jsem se vracel z toalety viděl jsem před pódiem, kde probíhala živá hudební produkce, jak tancuje několik malých dětí a mezi nimi starší prošedivělý muž. Tento muž tančící děti opakovaně chytal za ruce a snažil se s nimi tančit, kdy dle mého názoru nebyl s dětmi nijak spřízněn," popsal sled událostí strážník Petr M. 

K tomuto prošedivělému muži poté přistoupil jiný muž. "Pro hluk jsem ale neslyšel co si tito muži povídají, i když jsem od nich stál asi 10 metrů, ale vypozoroval  jsem, že tento muž, který přišel  k prošedivělému muži, který tančil s dětmi je otcem jedno z dětí  a dával mu jasně najevo, že si nepřeje aby  tančil z jeho dítětem. Toto jsem vypozoroval z posunků a gest mezi těmito muži," říká strážník v civilu.

"Dále jsem viděl jak prošedivělý muž začal strkat  do tohoto muže a otce dítěte. Ten si toto nenechal líbit a rovněž do prošedivělého muže strčil a  vypadalo, že se muži  poperou, když v té chvíli prošedivělý muž vytáhl ze zadní kapsy kalhot  otvírací nůž a začal druhého muže ohrožovat," líčí sled událostí Petr M.

Vzhledem k tomu, že útočník vytáhl nůž a ohrožoval druhého muže a bylo zde reálné nebezpečí, že by mohl zranit muže a rovněž  i některé z kolem stojících dětí, se strážník rozhodl, že zakročí. V ten okamžik už ale někdo z návštěvníků celý incident ohlásil na tísňovou linku 156. "Šedivého muže, ke kterému jsem přistoupil z boku jsem vyzval aby zanechal svého jednání a rovněž jsem se slovně prohlásil, že jsem strážník Městské policie Most, kdy na toto muž reagoval slovy  "jdi do pr.., nebo tě taky podřežu" a ihned poté naznačil prudký pohyb rukou," popsal událost strážník.

"Na toto jsem okamžitě zareagoval a muže za použití všech zákonných donucovacích prostředků (hmatů, chvatů) zpacifikoval a následně vyvedl do parčíku za Kosmosem, kde si muže již převzala hlídka strážníků, která se dostavila na místo," podotkl strážník.

"V době, kdy jsem útočníka s nožem vyváděl do přilehlého parčíku, kde jsem ho chtěl předat hlídce policie  se do mého zákroku začali vměšovat lidé, kteří neviděli co mému zákroku předcházelo a začali mě slovně napadat," popisuje případ Petr M. Útočníka posléze zadržela přivolaná hlídka strážníků, která ho omezila na osobní svobodě a poté předala státní policii. Následně policisté zjistili, že šlo o několikrát trestaného recidivistu násilné trestné činnosti s mnohaletým pobytem ve vězení. 

 

 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.