4. prosince 2016 Svátek má Barbora

Most/Praha - Poslanec a někdejší hokejista Jiří Šlégr (NS-LEV21) se před pár okamžiky vzdal poslaneckého mandátu. A to přímo při vystoupení schůze poslanců.

Krátce přerušením schůze poslanců si Šlégr vzal slovo a vzápěti u řečnického pultu se vzdal poslaneckého mandátu. K tomuto kroku jej prý přispěly i současné událostí kolem razie v nejvyšších vládních kruzích.

"V posledních měsících se dost hovořilo o tom, že složím mandát poslance Parlamentu České republiky a vrátím se zpět do sportovního prostředí. Myslím si, že situace, v jaké se nacházíme, je pro mě ideální situací, kdy toto mohu učinit," řekl Jiří Šlégr.

"Už nechci být nadále u toho, jak budeme přehlížet věci, které se zde dějí. Nechci se na tom podílet, a proto se vrátím tam, kam si myslím, že patřím – do toho čistého prostředí mezi sportovce," řekl Šlégr poslancům, kteří následně propukli v smích. Šlégr ale pohotově kontroval poznámkou: "Až se ti sportovci zase budou odněkud vracet, tak se s nimi přijdete vyfotit."

Na závěr svého vystoupení poslanec Jiří Šlégr dodal, že své rozhodnutí dlouho zvažoval a že pro něj bylo jeho působení ve sněmovně "obrovskou životní zkušeností". "Já vám za ni děkuji a k dnešnímu dni skládám mandát poslance Parlamentu České republiky," prohlásil bývalý reprezentant českého hokeje.

Zdroj: ČT24

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.