24. ledna 2017 Svátek má Milena

Most/Duchcov - Severočeské město Duchcov se opět chystá na policejní manévry. Sobotní odpoledne tam totiž patří hned několika shromážděním a pochodům. Policie bude v plné pohotovosti.

Občanské sdružení KONEXE v Duchcově pořádá dnes odpoledne shromáždění „Za mír mezi lidmi a za pokojné soužití v Duchcově“. Současně je také do Duchcova svoláno politické shromáždění pod názvem „Proti zvýhodňování nepřizpůsobivých a kriminalitě“ s následným pochodem. Toto shromáždění podporuje Dělnická strana sociální spravedlnosti, se kterou sympatizují pravicoví radikálové.

"Nemůžeme proto vyloučit, že bude docházet k narušení veřejného pořádku nebo k páchání trestných činů a přestupků. Proto budou shromáždění i pochod monitorovat policisté," podotkla mluvčí severočeské policie Jana Matonohová.

Podotkla, že policie rozhodně nechce nijak zasahovat proti pokojným pochodům a shromáždění místních občanů. "Pokud však během těchto akcí dojde k páchání přestupků nebo trestných činů, a to zejména s rasovým podtextem, budeme připraveni okamžitě nekompromisně zasáhnout," vzkázala Matonohová.

Také dnes budou reportéři agentury JV PRESS na místě mapovat celou situaci a přinesou z celé akce foto a videoreportáže.

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.