23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Most/Ústí n.L. - Hned tři hasičské jednotky likvidovaly požár osobního automobilu v podzemních zakladačových garážích v objektu Hocke a Falk v centru Ústí nad Labem. Z garáží se před polednem valil hustý dým.

Přivolaní hasiči až na místě, ale zjistili, že šlo o taktické cvičení, jehož cílem bylo prověřit průběh zásahu v objektu se složitými podmínkami pro zásah.

Fiktivní požár auta vznikl kvůli technické závadě a rychle se rozvinul. Garáže byly následně silně zakouřeny a prudce se zvýšila teplota. Spustilo se automatické skrápěcí zařízení a do akce tak byly povolány hasičské jednotky.

"Na místě fiktivního požáru zasahovala profesionální jednotka z Ústí nad Labem, železniční jednotka HZSP SŽDC a také  dobrovolní hasiči z Velké Března," řekl velitel zásahu Michal Nejedlý.

Velitel hasičské stanice Ústí nad Labem Radim Slavík k tomu poznamenal, že zmíněné taktické cvičení muselo být přesunuto kvůli letošním povodním. Poznamenal, že hasiči zjistili problém s bezpečnostními čidly, které v silně zakouřeném prostředí nepracovaly tak jak by měly. 

VIDEOREPORTÁŽ Z TAKTICKÉHO CVIČENÍ:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.