4. prosince 2016 Svátek má Barbora

Most – Mostecká firma QWERt se bude podílet na stavbě spalovny biologického odpadu ve vietnamské provincii Nghe An. Práci na asijském kontinentu při tom najde několik desítek lidí z Ústeckého kraje.

Společnost QWERT je zastřešující organizací a dodavatelem technologií pro celý projekt. „Vietnam obecně se potýká s narůstajícím problémem likvidace odpadu, proto získal náš projekt podporu a garance vietnamské vlády" řekl Rudolf Jung, zástupce společnosti QWERt.

„Projekt přinese Ústeckému kraji nejen práci pro několik desítek lidí, ale představuje investici v řádech miliard korun," uvedla Magdalena Hanáčková z odboru kanceláře hejtmana Ústeckého kraje. Ten o chystaných aktivitách mostecké firmy informoval.

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se totiž sešel se zástupcem společnosti QWERT Rudolfem Jungem a Huyen Tran Chytkovou, ředitelkou společnosti HT ADDA, která se zabývá podporou projektů ve Vietnamu. Společně v minulém týdnu představili hejtmanovi připravovaný projekt výstavby spalovny.

„Provincie Nghe An je otevřena i dalším investičním projektům a její vedení považuje Ústecký kraj coby průmyslový region za strategického partnera. Proto hejtman Bubeníček obdržel pozvání k návštěvě od předsedy Národního výboru provincie Nghe An pana Nguyen Xuan Duong," dodala Magdalena Hanáčková.

Firma QWERt. je od roku 2002 inženýrsko-dodavatelská firma s širokým rozsahem prováděných činností. Nabízí služby při zajišťování rekonstrukcí, oprav, řešení technických problémů a dodávek nových zařízení pro odvětví energetiky, plynárenství, uhelného průmyslu, dopravy sypkých materiálů, sklářského průmyslu, dobývání hornin a příbuzných oborů.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.