18. ledna 2017 Svátek má Vladislav

Most - Až desetileté vězení hrozí dosud neznámému maskovanému lupiči, který s pistolí v ruce přepadl v neděli po dvaadvacáté hodině tramvajačku ve voze MHD. Policie po útočníkovi nadále pátrá.

Jako první o ozbrojeném incidentu informovala agentura JV PRESS na svém zpravodajském serveru e-mostecko.cz s tím, že k loupeži došlo na konečné tramvaje v mostecké Rudolické ulici u vlakového nádraží. Loupež v pondělí potvrdil zástupce vedoucího územního odboru Policie ČR Most Jindřich Bergmann.

K celé události mělo dojít v době přestávky tramvaje, kdy do vozu vstoupil maskovaný lupič, na ženu v kabině namířil zbraň a požadoval finanční hotovost. Žena z obavy o život, pachateli vydala vedle peněz i řetízek a mobilní telefon. Při loupeži naštěstí řidička tramvaje nebyla zraněna.

Podle informací redakce měl mít lupič komplice, tuto informaci ale policie zatím nepotvrdila. V souvislosti se šetřením případu policisté ale žádají případné svědky tohoto závažného činu, aby je zkontaktovali prostřednictvím linky 158.

"Podle zjištění policistů z tramvaje krátce před činem vystoupily dvě osoby, muž a žena. Informaci související s případem by mohli poskytnout cestující, kteří z tramvaje vystoupili, a také ti, kteří čekali na odjezd dalšího spoje," konstatovala mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová.

Pracovníci dopravního podniku v této souvislosti opakovaně volají o větší bezpečnosti nejen řidičů MHD, ale i cestujících. Pomoci by mohl například i kamerový systém zabudovaný ve vozech MHD.

 

 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.