19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Souš - Dopustil se 28letý Mostečan také loupežného přepadení řidičky tramvaje na konečné stanici v Rudolické ulici? To je nyní předmětem dalšího vyšetřování mosteckých kriminalistů.

Stejný pachatel se nyní zpovídá z loupeže, přečinů krádeže vloupáním, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci. V pondělí večer krátce po dvaadvacáté hodině vnikl nezajištěnými dveřmi do jednoho z rodinných domů v mostecké Souši. Tam maskovaného lupiče při prohledání domu vyrušila majitelka, která se nejprve domnívala, že jde o manžela. Pod pohrůžkou použití střelné zbraně požadoval po ženě peníze a šperky. Ta mu ale věci odmítla dát a proto lupič sebral ze stolku alespoň mobilní telefon a z domu utekl. V době incidentu spaly uvnitř domu i malé děti. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Díky přesnému popisu pachatele se přibližně po pěti hodinách podařilo policistům z hlídkové služby dopadnout. A to poté, co si hlídka všimla muže, který odpovídal popisu a navíc tlačil kárku s věcmi, které mohly pocházet z další trestné činnosti. 

Kromě zmíněné loupeže vyšlo šetřením najevo, že se pachatel během noci dopustil dalších několika majetkových deliktů. Krátce po loupeži se vloupal do garáže, kam měl vlézt přes neuzavřený otvor. Tam vzal vše, co se mu hodilo. Jeho pozornosti neunikla ani zaparkovaná vozidla. Z garáže posléze odcizil kárku, travní sekačku a prodlužovací kabel. Kárku použil na odvoz lupu. 

"Další krádeže se měl dopustit v nedalekém areálu, kde měl sebrat slunečník, vodovodní baterii, průtokový ohřívač, kovové koupelnové díly a drogistický materiál. Během řádění měl navíc poškodit splachování u toalety. Do třetice krádeží podle všeho ještě patří vozidlo značky Peugeot, které se vyhlédl na pozemku rodinného domu. Zde se zřejmě nic neztratilo. Škoda způsobená krádežemi je předběžně vyčíslena na 7 tisíc korun, poničení majetku na 8.500 korun," popsala řádění lupiče mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová s tím, že policisté zároveň podali státnímu zástupci podnět na uvalení vazby obviněného.

Policie nyní pracuje i s verzí, že se jedná o stejného maskovaného a ozbrojeného pachatele, který 30. června krátce po dvaadvacáté hodině se zbraní v ruce přepadl v Rudolické ulici na konečné řidičku tramvaje. Vzhledem k obdobnému popisu pachatele jako v Souši, použití pistole, totožných požadavků lupiče a shodného času obou skutků je tato verze více než pravděpodobná.

Celý případ i nadále sledujeme.

 

 

 

 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.