21. ledna 2017 Svátek má Běla

Mostecko - Víčka pro Míšu aneb plastem proti železu, tak se jmenuje humanitární sbírka, která má pomoci uhradit léčebné výdaje v takzvaném Adeli Centru šestiletému Míšovi Tereskovi z Chrudimi, který trpí dětskou mozkovou obrnou.

Se sbírkou pomáhá občanské sdružení LitCom poté, co se zpěvák a moderátor Josef Melen setkal s Míšou na charitativní akci v Chrudimi. Dětskou mozkovou obrnu mu lékaři diagnostikovali již 6. den po porodu.

ADELI Centrum je mezinárodní rehabilitační centrum s mimořádně intenzivní, nanejvýš individuální terapií a péčí. Tento koncept využívá poznatků lékařské vědy získaných při rozvoji ruského kosmického programu a dalších znalostí, které zaručují maximální stupeň úspěšnosti léčby u každého pacienta.

A jaká víčka sbírat? To už je otázka pro Andreu Melenovou ze sdružení LitCom. "Sbírat zájemci mohou vše umělohmotné. Nezapomeňte i na víčka od pracích kapslí a kartonových obalů. Vše, co má označení číslem nebo trojúhelníkem s číslem," vysvětlila organizátorka huminanitární sbírky Melenová.

Do sbírky se mohou zapojit i Mostečané. Jedno z pevných sběrných míst, kam lze víčka nosit je totiž i areál společnosti Urban Auto s.r.o., který je partnerem LitCom o.s. v mostecké Šikmé ulici. 

Víčka pak lze odevzdat také v rámci preventivní akce Den s policií na mosteckém polygonu koncem září.

Sběrná místa v rámci akcí LitCom o.s. (kalendář budeme pravidelně aktualizovat) - ZÁŘÍ 2013:


14.9. BEZPEČNÁ SOBOTA - ÚVALY
21.9. AUTHOR PRAŽSKÁ PADESÁTKA - PRAHA - DEJVICE
29.9. DEN S POLICIÍ - MOST Polygon

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.