23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Most - Z únosu dítěte a osoby stižené duševní poruchou se zpovídá čtyřicetiletá žena z janovského sídliště. Ve čtvrtek odpoledne z kojeneckého ústavu v Mostě unesla svého téměř ročního syna.

Jako první o případu již včera informovala tisková agentura JV PRESS s tím, že neprodleně po únosu se  rozjela rozsáhlá pátrací akce, do které se zapojili pořádkoví policisté, pátrači, kriminalisté a také mostečtí a litvínovští strážníci.

 Po čtyřhodinovém pátrání po únoskyni s dítětem policie nakonec zjistila byt, kde se matka nacházela. "Na místo byl povolán i policejní vyjednavač. Litvínovanka nakonec nedělala problémy. Policisté si nezletilého chlapce převzali a jeho matku zároveň zadrželi," řekla k případu mluvčí mostecké policie Alena Bartošová. 

Kojenec byl po lékařské prohlídce předán pracovnicím orgánu sociálně právní ochrany dětí. Žena nyní čelí trestnému činu únos dítěte a osoby stižené duševní poruchou. "K tomu jí kvůli nerespektování rozhodnutí soudu o umístění dítěte do ústavu přibyl ještě trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," podotkla policistka. V případě uznání viny jí hrozí tříletý trest odnětí svobody.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.