23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Mostecko - Řídím, piju nealko pivo, tak se jmenuje celorepubiková preventivní bezpečnostní kampaň krajských dopravních policistů, Besipu a svazem sladoven a pivovarů. Slušní řidiči dostávají po silniční kontrole nealkoholické pivo.

"Projekt má podpořit zodpovědný přístup motoristů k alkoholu, teda aby řidiči nepili před jízdou alkoholické nápoje," řekl člen BESIP týmu Honza Pechout. Po každé kontrole tak rozdával Besip tým zodpovědným řidičům reflexní vesty a další reklamní předměty a hlavně pak plechovku s nealko pivem. 

Jedním ze stanovišť krajské preventivní akce bylo i odpočívadlo mezi Mostem a Bílinou, kde policisté z krajské dopravní služby zastavovali vozidla ejdoucí z Mostu ve směru na Bílinu. Podle krajské policejní mluvčí Aleny Bartošové hlídka během dopoledne zkontrolovala 20 vozidel. Ani v jednom případě kontrolou nebyl u žádného řidiče zjištěň alkohol v dechu. 

Konzumace alkoholu a řízení vozidel je neslučitelné a dlouhodobě patří tato problematika mezi priority jak Policie ČR, tak i Českého svazu pivovarů a sladoven. Projekt si proto klade za cíl přispět ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu a co nejvíce snížit riziko dopravních nehod zapříčiněných osobami pod vlivem alkoholu.

Do projektu se postupně během letních prázdnin zapojují policisté ze všech čtrnácti krajů naší republiky. Na území Ústeckého kraje probíhá v tomto týdnu.

Principem projektu je odměňovat řidiče, u nichž policejní kontrola neodhalila požití alkoholu před jízdou, alkoholtesterem a nealkoholickým pivem. Zmíněné „motivační předměty" řidičům na místě předávají promotérky a promotéři Českého svazu pivovarů a sladoven. V rámci preventivního působení dále apelují na řidiče, aby před řízením motorového vozidla volili nealkoholické alternativy tolik oblíbeného piva.

V rámci Ústeckého kraje se do projektu zapojil také manažer BESIP pro Ústecký kraj Jan Pechout.

VIDEOREPORTÁŽ Z PREVENTIVNÍ AKCE: 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.