19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Mostecko - Kriminalisté na Mostecku vyšetřují další případ okradené seniorky. Tnetokrát zlodějka přišla s rafinovanou fintou, a to, že dělá v bytě deratizace kvůli výskytu štěnic.

Důchodkyni minulý týden v pátek kolem poledne oslovila neznámá žena a chtěla po ní zálohu 2 500 korun na deratizaci v mosteckém domě kvůli výskytu štěnic.

Za účelem likvidace štěni se neznámá žena posléze vloudila do bytu seniorky. "Ta byla nejprve opatrná a peníze dát nechtěla. Podvodnice přitvrdila a vyrukovala s tvrzením, že pokud teď nedá částku 2 500 korun, tak bude muset posléze obyvatelka bytu zaplatit deratizaci celého domu," popsala skutek mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová s tím, že důchodkyně by tak podle ženy musela zaplatit  160 tisíc korun.

"Poškozená se zalekla a neznámé ženě dala 4 tisíce korun, na které jí měla vrátit. Pro peníze na vrácení měly jít spolu před dům do vozidla. Než se tam vydaly, tak seniorka zjistila, že se jí z bytu ztratily ještě další peníze. Během chvíle zmizela i neznámá žena," řekla policistka. Podvodnice poškozenou obrala o celkovou částku 8 tisíc korun. Policisté po pachatelce pátrají.

Přibližný popis pachatelky:

Žena ve věku cca 35 – 40 let, asi 170 cm vysoké silnější postavy. Měla světlou pleť, hnědé oči a krátké vlnité tmavě hnědé vlasy.

Podvodné jednání v souvislosti se smyšlenou deratizací policisté již v Mostě zaznamenali koncem července. Polciisté tak opět upozorňují občany, zejména starší generace, aby dbali větší opatrnosti při kontaktu s cizími lidmi. Do bytu nepouštějte nikoho cizího! Pokud se setkáte s podezřelým jednáním, volejte na linku 158.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.